Terapia alkoholizmu

Terapia alkoholizmu

akoholizm dr Anna Michej, dyplomowana diabetolog

Alkoholizm jako zjawisko ma wiele różnych, bardzo często sprzecznych definicji. Wspólnym mianownikiem alkoholizmu było jednak zawsze nadmierne spożywanie napojów alkoholowych, pomimo występowania problemów zdrowotnych i negatywnych konsekwencji społecznych.

Terapia alkoholizmu

Terapia alkoholizmu

Walki z alkoholizmem nie warto zaczynać na własną rękę. Uzależniony musi skorzystać z profesjonalnego, kilkuetapowego leczenia.

Terapię odwykową należy zacząć od wizyty w przychodni leczenia uzależnień. Pracujący tam terapeuci ustalą, czy konieczna jest tzw. detoksykacja, czyli odtruwanie. Poddają się jej zazwyczaj osoby, które piły dużo alkoholu przez ostatnie dni lub tygodnie.

Pod opieką lekarza

Detoksykacja to po prostu uwolnienie organizmu uzależnionego od wpływu alkoholu. Po zaprzestaniu picia mogą pojawić się problemy z układem pokarmowym, niepokój, poty, wysokie ciśnienie krwi, drżenie rąk, ból głowy, a nawet omamy lub atak padaczki. Dlatego stan chorego musi być kontrolowany przez lekarza, dostaje on leki uspokajające i inne, ułatwiające przetrwanie tego trudnego okresu. Detoksykacja trwa dwa - trzy tygodnie. Przeprowadza się ją zazwyczaj w szpitalu, bezpłatnie. Wystarczy skierowanie z przychodni leczenia uzależnień. Jeśli warunki na to pozwolą, a pacjent wybiera takie rozwiązanie, można przeprowadzić ją w domu. Wtedy za wizyty lekarza i niezbędne leki oczywiście się płaci.

Objawy alkoholizmu Leczenie alkoholizmu Leczenie alkoholizmu Trójmiasto alkocholik alkocholizm alkoholik alkoholika alkocholików współużależnienie alkocholizm
Terapia alkoholizmu

Zwykle w trakcie terapii alkoholik ma ogromne poczucie wstydu za swoje zachowanie, bardzo źle się ocenia. Grupa AA nie krytykuje, ponieważ wszyscy jej członkowie mają za sobą podobne doświadczenia.

Pozwala to leczącemu się poprawić myślenie o sobie, a to jest ważne w odchodzeniu od nałogu. Wspólnota AA wspiera również rodziny alkoholików. Organizuje dla nich spotkania w tzw. grupach Al-Anon.

Terapia alkoholizmu Skutki alkoholizmu Leczenie alkoholizmu Wrocław alkoholizm forum alkoholizm pomoc alkoholizm skutki alkoholizm test alkoholizmu alkoholizm w rodzinie alkoholizm wśród młodzieży
Opieka groby Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto wynajem kupno sprzedaż mieszkań domów remonty usługi budowlane prezenty ubrania bielizna zegarki buty filmowanie wideo gdańsk sopot gdynia trójmiasto kamerzysta